Dovolená Řecko

levná dovolená v Řecku

Dovolená Řecko 2018

Chcete strávit dovolenou u moře v oblasti jižní Evropy s krásnou svěží přírodou, vystřícnými lidmi, v krajině plné dávné historie a plné zeleně? Pak se vydejte na dovolenou do Řecka. Do Řecka se nejlépe a nejsnaději dostanete letadlem z letiště Praha - Ruzyně.

Pokud máte rádi přírodu a nemáte rádi přílišná horka je ideální dovolená v Řecku v červnu nebo v září a v říjnu. Voda má příjemnou teplotu a nic vám nebrání plánovat si i turistické výlety. Řecko můžete navštívit i v červenci nebo v srpnu. Jedinou nevýhodu budete pociťovat pokud nesnášíte vysoké teploty (průměrně kolem 30°C). V Řecku se mluví řečtinou, která používá v písmu alfabetu (řeckou abecedu) ale ve všech letoviscích se domluvíte anglicky. Mořská voda je v Řecku čistá a průzračná. Řecko je státem, který je tvořen ve své jižní části velkým množstvím menších i větších ostrovů. Na těchto ostrovech najdete jak pláže přeplněmé lidmi, tak i prázdné klidné pláže. Většinou jsou písečné. Některé pláže (na které je přístup pouze po schodech) jsou lemovány prudkými skalami, jiné jsou zase s pozvolným vstupem do moře lemovány hotely.

Dovolená Řecko

Ostrovní pláže mají ještě jednu (ne)výhodu - v případě velkých vln jsou chráněny jinými blízkými ostrovy.

Chcete poznat Řecko? Prohlédněte si nabídku dovolené v Řecku u největšího prodejce online zájezdů. Zdejší ostrovy vám nabídnou jedinečné přírodní scenérie, kdy se strmé skály snoubí s nádherně azurově modrým mořem. Pokud obdivujete spíše historii a města, určitě vás osloví mohutné a jedinečné antické chrámy. Řecko vám určitě nabídne krásnou a nezapomenutelnou dovolenou.

Dovolená Řecko info